Eduskuntaan

  • Tietoa
  • Taitoa
  • Tunnetta

Poliittinen toiminta

Kotkan kaupunginvaltuusto, 1.1.2013–31.12.2016
Sosiaali-ja terveyslautakunta, 1.1.2013–31.12.2016
Valtuustoaloitteita:

Kotkan opiston johtokunta, 1.5.2012–31.12.2012

Kotkan seudun lääkäriyhdistyksen toiminnan tarkast, 19.1.2011

Sosiaali- ja terveyslautakunnan yksilöjaoston puhe, 1.1.2009–31.12.2012

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen, Kotkan kaupunki, 1.1.2008–31.12.2008

Sosiaali- ja terveyslautakunnan varajäsen, 1.10.2005

Kotkan seudun lääkäriyhdistyksen hallituksen jäsen, 19.1.2005–31.12.2008

sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen, 1.1.2001–31.12.2002

Itä-Savon shp liittovaltuuston jäsen, 1.1.1989–31.1.1992

kunnanvaltuuston jäsen, 1.1.1989–31.1.1992

Sosiaalilautakunnan vpj, 1.1.1989–31.1.1992